Mat: Skillnad mellan sidversioner

Från stackenwiki
Hoppa till navigering Hoppa till sök
Ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
Rad 14: Rad 14:
|-
|-
| 1 || || VLAN 1
| 1 || || VLAN 1
|-
| 2 || || VLAN 1
| 2 || || VLAN 1
|-
| 3 || || VLAN 1
| 3 || || VLAN 1
|-
| 4 || || VLAN 1
| 4 || || VLAN 1
|-
| 5 || || VLAN 1
| 5 || || VLAN 1
|-
| 6 || || VLAN 1
| 6 || || VLAN 1
|-
| 7 || || VLAN 1
| 7 || || VLAN 1
|-
| 8 || || VLAN 1
| 8 || || VLAN 1
|-
| 9 || || VLAN 1
| 9 || || VLAN 1
|-
| 10 || || VLAN 1
| 10 || || VLAN 1
|-
| 11 || || VLAN 1
| 11 || || VLAN 1
|-
| 12 || || VLAN 1
| 12 || || VLAN 1
|-
| 13 || || VLAN 2
| 13 || || VLAN 2
|-
| 14 || || VLAN 2
| 14 || || VLAN 2
|-
| 15 || || VLAN 2
| 15 || || VLAN 2
|-
| 16 || || VLAN 2
| 16 || || VLAN 2
|-
| 17 || || VLAN 2
| 17 || || VLAN 2
|-
| 18 || || VLAN 2
| 18 || || VLAN 2
|-
| 19 || || VLAN 2
| 19 || || VLAN 2
|-
| 20 || || VLAN 2
| 20 || || VLAN 2
|-
| 21 || || VLAN 2
| 21 || || VLAN 2
|-
| 22 || || VLAN 2
| 22 || || VLAN 2
|-
| 23 || || VLAN 2
| 23 || || VLAN 2
|-
| 24 || || VLAN 2
| 24 || || VLAN 2
|}
|}

Versionen från 1 augusti 2019 kl. 12.40

Switch "switch1" layout

1 3 5 7 9 11 13 15 17 19 21 23
2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24
Port VLAN (tagged) VLAN (untagged)
1 VLAN 1
2 VLAN 1
3 VLAN 1
4 VLAN 1
5 VLAN 1
6 VLAN 1
7 VLAN 1
8 VLAN 1
9 VLAN 1
10 VLAN 1
11 VLAN 1
12 VLAN 1
13 VLAN 2
14 VLAN 2
15 VLAN 2
16 VLAN 2
17 VLAN 2
18 VLAN 2
19 VLAN 2
20 VLAN 2
21 VLAN 2
22 VLAN 2
23 VLAN 2
24 VLAN 2