Staff: Skillnad mellan sidversioner

Från stackenwiki
Hoppa till navigering Hoppa till sök
Magnus (diskussion | bidrag)
Rad 1: Rad 1:
Följande personer är de som antingen är ansvariga för driften av något system eller vet mest om det.
Följande personer är de som antingen är ansvariga för driften av något system eller vet mest om det.


== Hårdvara ==
== Stackare ==


{|
{|
! Namn
! Namn
! E-post
! E-post
! Maskin
! Erfarenheter


|-
|-
Rad 22: Rad 22:
| mailto:kaj@stacken.kth.se
| mailto:kaj@stacken.kth.se
| Har en del koll på diverse gamla saker
| Har en del koll på diverse gamla saker
|-
| [[User:magnus|Magnus Danielson]]
| mailto:magda@stacken.kth.se
| Förste mail-arkeolog och Mailman-list-magiker, eller kort och gott den som petat lite med mailen på sista åren
|}
|}

Versionen från 13 februari 2012 kl. 12.20

Följande personer är de som antingen är ansvariga för driften av något system eller vet mest om det.

Stackare

Namn E-post Erfarenheter
Stefan Berggren mailto:nsg@stacken.kth.se Har koll på Cookie (webbservern), håller på med Mount-servrarna (AFS Filserver).
Stellan Lagerström mailto:stellanl@stacken.kth.se Arduino-burk som övervakar temperatur och ljus i hallen.
Rasmus Kaj mailto:kaj@stacken.kth.se Har en del koll på diverse gamla saker
Magnus Danielson mailto:magda@stacken.kth.se Förste mail-arkeolog och Mailman-list-magiker, eller kort och gott den som petat lite med mailen på sista åren